هزینه ساخت سوله /قیمت سوله|قیمت ساخت سوله|هزینه هر متر مربع سوله|قیمت سوله سبک
752
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-752,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

محاسبه هزینه ساخت سوله

محاسبه هزینه ساخت سوله

محاسبه هزینه ساخت سوله

قیمت ساخت سوله : در توصیف دقیق سوله می توان گفت وقتی که نیاز فضای وسیع و سرپوشیده باشد می توان از این سازه های فلزی استفاده نمود که هم ارزان تر و هم مستحکم تر از سایرسازه های فلزی است .

ابعاد سوله :

منظور از ابعاد سوله طول , عرض و ارتفاع آن است که ابعاد هر کدام از آن ها می تواند بنا به نیاز مشتری تعیین می شود .

ارتفاع استاندارد و معمول سوله ها حدود ۳ الی ۱۲ متر است و عرض دهانه هم حدود ۱۲ الی ۴۵ متر است .

محاسبه قیمت ساخت سوله :

محاسبات هزینه های تمام شده ی سوله معمولا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد برخی از این فاکتورها :

  1. محل احداث سوله :

محاسبات شیب و جهت زمین منطقه نصب سوله و اینکه زمین چه ویژگی ها و خصوصیاتی دارد که در میزان مقاومت سازه ای که قرار است ساخته شود تاثیر بسزایی دارد .

  1. میزان دانش مجموعه :

تمامی افراد به کار گرفته شده در ساخت سازه باید مهارت کافی در این زمینه را داشته باشند تنها افرادی می توانند یک سازه بی نقص طراحی و تولید کنند که تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند موفقیت مجموعه در گرو سطح دانش کادر فنی است .

  1. ابعاد سوله :

ابعاد سوله شامل طول و ارتفاع سوله است که هر کدام بنا به کاربری سوله تعیین می شوند و نقش مهمی هم در میزان هزینه های صرف شده در سوله خواهد داشت .

  1. دهانه سوله :

این پارامتر در قیمت تمام شده ی سوله بسیار حائز اهمیت است مثلا در سوله های تیرورقی با افزایش دهانه هزینه ها هم افزایش می یابد اما در سوله های خرپایی برعکس با افزایش دهانه قیمت و هزینه های ساخت کاهش می یابد .

  1. بارها و فشارهای تحمیلی به سوله :

هرچه میزان بارهای تحمیلی به سازه بیش تر باشد استحکام سازه نیز باید بیش تر باشد و چون مقاوم سازی سوله هزینه بر است قیمت تمام شده نیز بیش تر می شود .

  1. متریال مصرفی :

اینکه چه نوع متریالی  و با چه کیفیتی در ساخت سوله استفاده می شود در هزینه های صرف شده تاثیرگذار است .

قیمت سوله : یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باعث ایجاد گرایش به ساختن انواع سوله ها شده است،

موضوع قیمت سوله می باشد چرا که به طور کلی هزینه ی تمام شده یرای ساخت انواع سوله در قیاس با ساختمان سازی و سازه های دیگر مقرون به صرفه می باشد.

 هزینه ساخت سوله

چندی از عوامل مختلف می توانند در میزان قیمت سوله تاثیر گذار باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

نوع زمین احداث سوله:

زمین ، نوع خاک و تراکم آن و حتی شمال- جنوبی- شرقی یا غربی بودن آن و حنی طول زمین به دلیل اثر گذاری بر فرآیند خاک برداری و میزان خاک ریزی متناسب با ابعاد سوله و نیز موارد مشابه می تواند عامل مهمی برای تغییر میزان قیمت سوله باشند.

هزینه ساخت سوله|قیمت سوله|قیمت سوله سبک

محاسبه قیمت سوله|

قیمت سوله

میزان تراکم خاک:

تراکم و سفتی و سستی خاکی که قرار است سوله در آن بنا نهاده شود،یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت سوله می باشد. چرا که در مکان هایی که دارای خاک سست می باشند برای استحام بخشی و انسجام بیشتر سوله ها، باید فندانسیون هایی در ابعاد بسشتر و نیز آلموتور بندی های قوی تری را برای آن ها به کار برد.

در زمین هایی که دارای تراکم کم خاک می باشند به وسیله ی ماشین آلات مختلف خاک ریزی انجام شده و تراکم آن را به میزان استاندارد می رسانند که این موارد هر کدام در قیمت سوله تاثیر گذار خواهند بود.

وزن سوله از عوامل تاثیر گذار در قیمت سوله:

سوله ها بنا به نوع کاربری و استفاده ی گوناگونی که دارند در ابعاد و وزن های متفاوتی شاخته می شوند که قاعدتا قیمت آن ها را متغیر خواهد کرد.

به عنوان مثال در مناطق گرمسیری که احتمالا بارش برف کم تر می باشد .

می توان سوله هایی با سقف های سبک تر به نسبت مناطق سردسیر که سقف سوله متناسب با تحمل بارهای مختلف برف ساخته می شود، احداث کرد و از این طریق میزان قیمت آن ها را کاهش داد.

 

soolesaz
agahiforoosh@gmail.com