جرثقیل سقفی | قیمت سوله سبک|سوله ubm|سوله صنعتی|سوله استاندارد
635
rtl,page-template-default,page,page-id-635,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی 

جرثقیل چیست ؟

جرثقیل وسیله ای است که در انواع گوناگون و قابلیت های مختلف جهت جابجایی اجسام و اشیاء سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. جرثقیل متشکل از یک تیر، یک قلاب و یک کابل متصل به آن می باشد که برای بلند کردن اجسام و بار ها مورد استفاده قرار می گیرد.

جرثقیل سقفی چیست ؟

جرثقیل سقفی نوعی جرثقیل می باشد که مورد استفاده در داخل سالن ها و سیلو های سرپوشیده قرار می گیرد که بعنوان مناسب ترین و بهترین وسیله در این زمینه ها می باشد .

انواع جرثقیل سقفی

ویژگی های جرثقیل سقفی

این نوع جرثقیل قابلیت نصب در سالن ها و بر روی سقف را داشته و حد مجاز وزن بار حدود ۲۰ تن می باشد.

این نوع جرثقیل ها دارای دو پل بوده و قابلیت نصب داخل سالن و روی سقف را دارند. این نوع جرثقیل در سالن ها و سوله های دهانه عریض و ارتفاع زیاد پاسخگوی نیاز های کارفرما می باشند.

جرثقیل سقفی دوپل جهت جابجایی بار های عریض و دارای طول زیاد بسیار مناسب می باشند.

این نوع جرثقیل قابل نصب روی سقف داخلی سالن ها و سوله بوده و نیازی به تیر حمال ندارد. جرثقیل سقفی آویز در میان صنعتگران به جرثقیل مونو ریل مشهور بوده و خود به دو صورت قابل تولید و عرضه می باشد.

انواع جرثقیل ها

    • جرثقیل ستونی یا بازوئی (Jib Crane) (قابل استفاده در محیط های داخل و خارج سالنی)

این نوع جرثقیل ها قابلیت نصب در داخل و خارج از محیط ها را دارند و بازوی این جرثقیل ها بر روی یک ستون ثابت نصب شده که قادر به حرکت در شش جهت مختلف می باشد.

جرثقیل های ستونی یا بازوئی هم بصورت اتوماتیک و هم دستی می باشد. طبق نیاز کارفرما، ارتفاع ستون ثابت در این جرثقیل ها و نیز طول بازوی نصب شده روی آن با قابلیت های مختلف و متنوع قابل تولید و ارائه می باشد.

این نوع جرثقیل مورد استفاده جهت تخلیه بار و لود بار می باشد که دارای پل می باشد که متصل به دو پل می باشد و بصورت دوپل، تک پل، کنسول دار و بدون کنسول و … قابل تولید و عرضه می باشد.

این بالابر های ثابت در مکان ها با فضای کم و محدود از جمله در فروشگاه، انبار، منازل مسکونی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

در اکثریت موارد در خارج از سالن مورد استفاده قرار می گیرد. و مانند جرثقیل دروازه ای مخصوص بارگیری و تخلیه بار می باشد.

مزایای جرثقیل سقفی

    • مهارت و دانشی جهت استفاده از این نوع جرثقیل ها نیاز نیست.
 

کاربرد های گوناگون جرثقیل های سقفی در صنایع :  

صنایع ذوب و نورد فلزات 

  صنایع برش کاری

  صنایع با پتانسیل انفجار و آتش سوزی 

  صنایع ریخته گری 

صنایع تولید محصولات بتنی
صنایع بازیافت مواد 

  انبار نگهداری فلزات 

  صنایع واگن سازی 

  صنایع هوا و فضا 

صنایع سیمان، سرامیک و کاشی سازی